Angina

Sposób na Anginę

Angina to poważna choroba górnych dróg oddechowych. Niedoleczona może prowadzić do zapalenia opon mózgowych, a te z kolei do uszkodzenia serca. W wielu przypadkach anginę zwalcza tylko antybiotyk. Lekarze na ogół już przy pierwszym rozpoznaniu anginy przepisują antybiotyk i zalecają pozostanie w domu nawet przez dwa tygodnie. Warto jednak wiedzieć, że poza przyjmowaniem silnych leków, leczenie anginy można wspierać bardzo skutecznymi domowymi sposobami. Można znaleźć je przede wszystkim w kuchni. Zapraszamy do zapoznania się z domowymi sposobami na wyleczenie anginy w domu i odpowiedziami na pytanie, jak wyleczyć anginę w domu?

Mleko, miód i czosnek na anginę

Ta mieszanka to koszmar z dzieciństwa wielu z nas. Jest jednak niezwykle skuteczna. Łagodzi objawy anginy, takie jak ból gardła, otula gardło nawilżającą warstwą i chroni. Ciepły napój składający się mleka, miodu i czosnku warto pić na noc przez cały okres trwania choroby. Wszystkie składniki mają również pozytywne działanie na cały organizm i wspierają go w walce z bakteriami oraz wyrównują florę bakteryjną zaburzoną przez przyjmowanie antybiotyków.

Sok z cebuli i czosnku na anginę

To kolejny syrop, który z dzieciństwa pamięta wielu z nas. Jest równie niesmaczny, co skuteczny, i to nie tylko w walce z anginą, ale również przeziębieniem i wszystkimi infekcjami. Jak przygotować ten cudowny specyfik? Należy pokroić 3 cebule w kostkę, przecisnąć przez praskę i dodać kilka ząbków czosnków, wszystko zasypać cukrem lub zalać miodem i odstawić na noc. Cebula puści sok, który  należy przyjmować kilka razy dziennie po jednej dużej łyżce. Nieprzyjemny zapach czosnku pozwoli zwalczyć natka pietruszki. Dodawaj ją do innych potraw. Poza zwalczaniem zapachu natka ma w sobie ogromną ilość witaminy C, która również pomaga walczyć z anginą.Angina

Sól na anginę?

Na ból gardła mogą pomóc płukanki. Jedną z nich jest roztwór wody z solą. Wystarczy rozpuścić łyżeczkę soli w szklance wody i płukać gardło. Sól ma działanie antybakteryjne, niektórzy uważają również, że łagodzi ból gardła.

Zioła na anginę?

Domowe sposoby na anginę to również zioła. Do ziół, które świetnie sprawdzają się w domowej walce z anginą, należy szałwia, rumianek i tymianek. Domowy sposób na anginę polega na zaparzeniu pod przykryciem łyżeczki (albo torebki) ziół i płukaniu gardła. Wszystkie trzy zioła mają działanie przeciwbólowe i antybakteryjne i na pewno smakują lepiej niż woda z solą. Szczególnie polecana na ból gardła i anginę jest szałwia. Warto zawsze posiadać ją w apteczce czy kuchennej szafce. Nie ma skutków ubocznych i można stosować ją już przy pierwszych objawach anginy czy zapalenia gardła. Wymienione zioła można również zmieszać i zaparzyć jako mieszankę szałwii, tymianku i rumianku.

2 thoughts on “Sposób na Anginę

  1. Warto pamiętać, że domowe sposoby na anginę są takie same jak na gardło, bo angina to tak naprawdę zapalenie gardła. Tylko, że ostre. Lepiej więc uważać z lekami i niepotrzebnie się chemią nie faszerować. Wystarczy od czasu do casu smażona cebulka czy czosnek i angina wcale często nie będzie się pojawiać.

  2. Najlepszy domowy sposób na anginę to oszczędzanie gardła, a raczej nie dopuszczanie, by migdałki zostały przeziębione. Nawet u dorosłych migdałki powodują największą liczbę infekcji gardła, a angina jest jedną z podstawowych i najczęściej spotykanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *