Alergia

Sposób na alergię

Alergie to coraz częściej występująca przykra przypadłość. Lekarze uważają, że wpływa na nią wiele różnych aspektów: zanieczyszczenia środowiska, pełne konserwantów i dalekie od natury odżywanie oraz stosowanie zbyt wielu kosmetyków, których skład przypomina tablicę z pierwiastkami chemicznymi. Alergie dają się we znaki szczególnie wiosną. Warto poznać kilka domowych sposobów walki z alergiami, nim sięgniemy po apteczne specyfiki.

Wiosną kwitną nie tylko rośliny, ale też alergie. Kichanie, kaszel, przekrwione oczy i katar to najczęściej spotykane objawy alergii. Leki z apteki często pomagają, ale według wielu osób równie skuteczne są domowe sposoby na alergię oraz wszystkie nieszpitalne formy leczenia. Leki to nie wszystko, po co mogą sięgać alergicy. Przedstawiamy kilka ze sprawdzonych sposobów.

Fundamenty walki z alergią

Walkę z alergiami należy zacząć od podstaw. A w tym przypadku, jak w wielu innych, podstawą jest zdrowa dieta, wysypianie się, regularne ćwiczenia i unikanie stresu. Dozwolone za to w każdych ilościach są owoce i warzywa oraz kwasy omega, o ile oczywiście nie mamy na nie…alergii.

Zioła na alergie

Domowe sposoby na alergie od dawna związane są przede wszystkim z ziołolecznictwem. Jak pozbyć się alergii za pomocą ziół? Należy zaopatrzyć domową apteczkę w następujące zioła: miętę, melisę, jaskółcze ziele, rzepik pospolity. Wszystkie wymienione należy zmieszać w równych ilościach i 1 łyżkę zalać szklanką wrzątku oraz odstawić pod przykryciem na około 10 minut. Taki napar warto pić codziennie. Oprócz tego polecany jest napar z korzenia rauwolfii oraz łopian i mlecz. Warto udać się również do lekarza znanego z naturalnych metod i spytać go o najlepsze zioła dla naszego rodzaju alergii. Dobrych rad udzielają również pracownicy sklepów zielarskich, szczególnie tych z tradycjami, a nie nowoczesnych eko przybytków.

Profilaktyka alergii

Alergolodzy są zgodni: profilaktyka jest najważniejsza. Należy zwracać uwagę na pyłki i unikać z nimi kontaktu. Nie oznacza to, że należy całymi dniami siedzieć w domu. Po powrocie warto jednak wziąć szybki prysznic i zmienić ubranie, aby pozbyć się z nich pyłków. Poza tym pamiętajmy, że większość roślin najintensywniej pyli wczesnym rankiem. To dobra wiadomość dla wszystkich śpiochów, którzy właśnie zyskali pretekst do pozostania dłużej w łóżku. Lepiej planować wyjścia z domu na wczesne przedpołudnia, niż wczesne ranki.

Kuchnia na alergie

Jaki domowy sposób na alergię możemy znaleźć w kuchni? Cały arsenał do walki! Najpierw warto sięgać po witaminę C. Jej działanie antyhistaminowe jest zbawienne dla alergików. Trzymaj opakowanie z witaminą C na wierzchu, aby często rzucało Ci się w oczy. Włącz czosnek do codziennego jadłospisu – jest świetny na katar i zatkany nos. Przegryzaj go natką pietruszki, która neutralizuje zapach.

Dieta na alergie

W diecie alergika powinny znajdować się: awokado, imbir, kurkuma i kwasy omega 3. Czego należy unikać? Białka i wszelkich konserwantów.

2 thoughts on “Sposób na alergię

  1. Najlepszy sposób na alergie to nie przesadzanie ze sterylnością w najmłodszych latach. Niech dziecko się brudzi, niech nie myje co chwile rąk i buzi. Przecież musi mieć kontakt z zarazkami, żeby nie mieć alergii i także innych chorób, atakujących przy obniżonej odporności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *