Kamienie kałowe – jak się ich pozbyć domowymi sposobami?

Kamienie kałowe, jak się pozbyć? Kamienie kałowe inaczej nazywane złogami jelitowymi to problem, który daje dość poważne dolegliwości. Na szczęście istnieją metody, które pozwalają na pozbycie się tego kłopotu. W jaki sposób można to zrobić? Czy warto brać zioła?

Kamienie kałowe to złogi zbudowane z twardych resztek pokarmowych. Taki stan pojawia się, gdy ktoś stosuje nieprawidłową dietę, zazwyczaj ubogą w błonnik. Zioła na oczyszczanie organizmu z toksyn mogą w tym wypadku pomóc, ale najważniejsza jest tutaj dieta. Do powstawania złogów jelitowych przyczynia się również brak ruchu, ponieważ w takim przypadku znacznie pogarsza się perystaltyka jelit. Jak więc widać kamienie jelitowe są problemem, jak się ich pozbyć?

Aby pozbyć się kamieni jelitowych najlepiej jest zastosować łagodne metody np. zioła na oczyszczanie organizmu. Popularnie stosowana lewatywa może okazać się w tym przypadku zbyt ostrym działaniem. Ponadto częste stosowanie tego typu przeczyszczenia prowadzi w końcu do rozleniwienia jelit. Wtedy pojawiają się przewlekłe zaparcia i konieczność sięgania po środki przeczyszczające przepisywane przez lekarzy. Jak więc można działać w przypadku gdy pojawią się kamienie kałowe, jak się pozbyć tego typu złogów?

Podstawą domowego leczenia kamieni kałowych oraz zapobieganie kamieniom jelitowym powinna być zmiana diety na taką, która jest bogata w błonnik, aby m.in zwalczał zaparcia i zapchania jelit – przeczytaj więcej o tym: http://wrzody.net.pl/czytelnia/zapchane-jelita-objawy-i-przyczyny.html. Jednocześnie nie należy jednak zapominać o piciu dużych ilości wody. Jest to szczególnie istotne, gdy oprócz diety bogatej w warzywa i owoce stosuje się również dodatkowe środki, jak na przykład nasiona babki płesznik. Ziarna te pęcznieją pod wpływem wody, dzięki czemu wypełniają jelita i zapobiegają zaparciom. Jeśli jednak w diecie nie będzie odpowiedniej ilości wody, nasiona pozostaną suche i mogą być źródłem dalszych problemów. Jak jeszcze można działać w przypadku gdy kamienie kałowe stanowią poważny kłopot, jak się ich pozbyć za pomocą domowych środków?

Oprócz diety bogatej w błonnik warto zadbać o to, by w codziennym jadłospisie znajdowało się coś z probiotykami. Mogą to być napoje typu kefir lub po prostu kiszone ogórki. Nieprawidłowa flora bakteryjna bardzo często bywa przyczyną problemów z trawieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *