Domowe sposoby na trądzik

Pryszcze pojawiają się na naszej skórze w najbardziej nieoczekiwanych momentach i potrafią w znaczny sposób zepsuć cały nasz „image”. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że z trądzikiem możemy walczyć również poprzez liczne domowe sposoby, które w żaden sposób nie ustępują preparatom medycznym. O czym mowa i co powinniśmy wiedzieć o domowych sposobach zwalczania trądziku?

Okres młodzieńczy a trądzik

Aby zacząć mówić o domowych sposobach na trądzik, konieczne jest wskazanie, że trądzik najczęściej pojawia się w okresie młodzieńczym i związany jest z okresem pokwitania, w którym to następują największe zaburzenia gospodarki hormonalnej w organizmie. Wbrew pozorom, nie ma jednej metody na usunięcie całościowe trądziku i możliwości jego wystąpienia, a jedynie możemy w pewny sposób podejmować działania profilaktyczne oraz leczyć go.

Jak pozbyć się trądziku?

Domowe sposoby na trądzik bez problemu znajdziemy na każdym kroku – wystarczy zapytać jakąkolwiek kobietę na ulicy, jakie kroki podejmowała w wieku młodzieńczym, aby przeciwdziałać pryszczom, bądź je niwelować, aby otrzymać całą listę różnorodnych możliwości.

Płatki owsiane na trądzik

Domowy sposób na trądzik to między innymi maseczka z płatków owsianych, która dzięki swojej prostocie i łatwemu dostępowi może być wykorzystywana przez każdego. Taka maseczka nie tylko pozytywnie wpływa na powierzchnię całej skory, ale jednocześnie w nałożonych miejscach ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. To właśnie te właściwości najbardziej wpływają na łagodzenie trądziku, a tym samym wykorzystywanie tego typu maseczki na twarz w praktyce.

Przygotowanie maseczki z płatków owsianych ogranicza się do wymieszania kilku łyżek płatków owsianych wraz z łyżkami wody, mleka i miodu. Gdy tylko płatki delikatnie zgęstnieją, możliwe jest nałożenie maseczki na twarz. Już dziesięciominutowa kuracja potrafi pozytywnie wpłynąć na naszą skórę!

Toniki do twarzy

Na sklepowych półkach znajdziemy całą gamę toników do twarzy, które mają ją oczyszczać ze wszystkich zaskórników i wpływać na zmniejszenie liczby możliwych pryszczy. Rzadko kiedy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że tego typu toniki możemy przygotować w domowym zaciszu – to między innymi tonik z ogórkiem czy tonik z aloesem. W przypadku tego pierwszego wystarczy startego ogórka wymieszać z wodą, zaś w drugim przypadku wymieszać gotowy sok z aloesu również z wodą.

Podsumowując, powyższe sposoby nie są jedynymi, które mogą nam pomoc w nierównej walce z okresem dojrzewania. Pamiętajmy jednak o tym, że trądzik może wynikać nie tylko z zachwiania gospodarki hormonalnej, wynikającej z okresu dojrzewania, ale również między innymi z nieprawidłowego nawodnienia skóry organizmu – w takich sytuacjach rozwiązaniem może być zwiększenie ilości wypijanej codziennie wody, bądź również stosowanie odpowiednich kremów nawilżających powierzchnię skóry. Warto jednak stosować obie metody jednocześnie, gdyż może to być najszybsza droga do pozbycia się niechcianego trądziku, wynikającego z suchości skóry.

2 thoughts on “Domowe sposoby na trądzik

  1. Najlepszym sposobem na trądzik jest przemywanie twarzy kilka razy dziennie. Jak byłem nastolatkiem to miałem problemy z cerą, ale nie z trądzikiem, a potówkami, mimo że nie pociłem się więcej niż inni. Zapominałem jednak, że czoło trzeba w tym wieku myć kilka, a czasami nawet kilkanaście razy dziennie, a nie rano i wieczorem.

  2. Kiedyś był jeden tonik do twarzy i jak w telewizji pokazali reklamę Clerasilu to wszyscy wpadli w szał i każdy chciał to kupić, a to był zwykły tonik zmywający, których pełno obecnie na aptecznych półkach. To w sumie najlepszy sposób na trądzik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *