Domowe sposoby na pryszcze

Kiedy wstajemy z samego rana, ponieważ spieszymy się do pracy, szkoły lub na ważne spotkanie, idziemy do łazienki z zamiarem jak najszybszego umycia się, patrzymy w lustro, a naszym oczom zamiast promiennej cery ukazuje się nieestetyczny pryszcz, możemy czuć się naprawdę sfrustrowani. Należy w takiej chwili zachować spokój i podjąć adekwatne działania.

Nie należy jednak liczyć na cuda – jeżeli pryszcz jest obfity, nie pozbędziemy się go w kilka minut. Jeżeli goni nas czas, nie powinniśmy dotykać wykwitu. Wszystkie próby wyciskania spowodują jedynie, że skóra będzie jeszcze bardziej zaczerwieniona i podrażniona, a wyprysk bardziej widoczny. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w takiej chwili będzie użycie kryjącego korektora. Pryszcz przestanie być bardzo widoczny, a my zajmiemy się nim po powrocie do domu.

Jak pozbyć się pryszczy? Czy istnieją skuteczne sposoby?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, czy istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się pryszczy. Wszystko zależy od podłoża ich występowania. Jeżeli wypryski pojawiają się na naszej twarzy często i w dużej ilości, może to oznaczać problemy dermatologiczne. W takiej sytuacji powinniśmy udać się do odpowiedniego lekarza. Jeżeli jednak pryszcze występują u nas sporadycznie, być może warto jest wypróbować domowe sposoby na pryszcze. Często można poradzić sobie skutecznie z wypryskami bez konieczności kupowania drogeryjnych kosmetyków. Niekiedy domowy sposób na pryszcze może okazać się znacznie skuteczniejszy od niejednego drogiego kremu.

Niektóre sposoby na pozbywanie się wykwitów wymagają nieco samozaparcia, jednak okazują się bardzo skuteczne. Jeżeli nie planujemy już wychodzić z domu w danym dniu możemy spróbować pozbyć się naszego pryszcza za pomocą czosnku. Stan zapalny skóry możemy skutecznie zniwelować za pomocą czosnku, który posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Kroimy czosnek w drobne plasterki lub rozgniatamy i przykładamy do twarzy w miejscu, gdzie pojawił się pryszcz. Taki zabieg znacznie przyspieszy gojenie wyprysku. Po kilkunastominutowej sesji zmywamy czosnek z twarzy i dokładnie ją myjemy, ponieważ roślina posiada bardzo intensywny zapach.

Alternatywne metody radzenia sobie z wypryskami

Sposobów na pryszcze jest więcej. W miejsce stanu zapalnego możemy położyć aspirynę, którą uprzednio rozpuściliśmy w wodzie. Ma ona działanie wysuszające, więc przyspieszy gojenie się wykwitu. Na pryszcze pomoże nam również bardzo znana i ceniona w wielu kuchniach przyprawa – cynamon. Możemy zmieszać go z odrobiną wody lub jogurtu i przyłożyć w miejsce stanu zapalnego. Warto pamiętać, żeby nie kłaść tej mikstury na całą twarz – cynamon ma silne działanie antybakteryjne, potrafi jednak bardzo podrażnić skórę.

2 thoughts on “Domowe sposoby na pryszcze

  1. Najgorsze są te czerwone, grube pryszcze. Na nie nie ma sposobu, tak naprawdę. Już lepiej jak pojawiają się te białe światełka, które po prostu można wycisnąć. Nie ma się co wstydzić każdy to robi i każdy ma jakiś sposób na pryszcze, ale nie każdy się do tego przyznaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *