Domowe sposoby na nadciśnienie

Postęp cywilizacyjny znacznie ułatwia nasze życie, ale niesie za sobą również zagrożenia. Pośpiech, stres, spożywanie produktów wysokoprzetworzonych sprzyjają powstawaniu chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca i nadciśnienie.

Jak rozpoznać chorobę nadciśnieniową

Nadciśnienie jest wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. W naczyniach gromadzi się cholesterol, który prowadzi do nadciśnienia. Zagrożenie stanowi ciśnienie przekraczające 140/90 mm Hg. Nadciśnienie początkowo nie daje żadnych objawów i dlatego trudne jest do zdiagnozowania. Objawy występują w zaawansowanym stanie choroby. Dlatego nie wolno lekceważyć takich objawów jak zawroty głowy, uderzenia ciepła, nagłe zaczerwienienie twarzy, szum w uszach lub uczucie duszności.

Jak leczyć nadciśnienie

Nadciśnienie jest chorobą przewlekłą. Jej leczenie wymaga ścisłej współpracy pacjenta i lekarza. Skutecznym środkiem wspierającym są domowe sposoby na nadciśnienie. Wykorzystują właściwości zdrowotne roślin, które obniżają ciśnienie.

Czosnek – ma właściwości przeciwzakrzepowe, zmniejsza gęstość krwi, pozytywnie wpływa na elastyczność naczyń krwionośnych, działa podobnie jak aspiryna.

Aronia – zawiera duża witaminy P i C, mikroelementów (wapń, potas, żelazo), skutecznie obniża ciśnienie krwi.

Głóg – zarówno kwiaty jak i owoce zawierają dużo flawonoidów korzystnie wpływający na pracę naczyń krwionośnych i obniżają ciśnienie, poprawiają dotlenienie mięśnia sercowego i tym samym zapobiegają zawałom.

Jemioła – jest nie tylko rośliną ozdobną, ale przede wszystkim leczniczą. Poprawia pracę serca, rozszerza naczynia krwionośne i obniża ciśnienie, działa również uspokajająco.

Żaden domowy sposób na nadciśnienie nie pomoże, jeżeli nie będzie temu towarzyszyć zmiana trybu życia i nawyków żywieniowych.

Tryb życia a nadciśnienie

Choroba nadciśnieniowa to przede wszystkim skutek niewłaściwego trybu życia. Siedząca praca, stres, ciągły pośpiech, Malo ruch sprawiają, że nasz organizm jest niedotleniony.  W naczyniach gromadzi się cholesterol i w rezultacie wzrasta ciśnienie. Chcąc powrócić do zdrowia, trzeba zmienić nawyki. Wystarczy 30 minut spaceru dziennie, by prawidłowo dotlenić organizm.

Dieta na nadciśnienie

Istotne znaczenie dla leczenia nadciśnienia ma prawidłowa dieta. Należy wyeliminować wszystkie produkty zwiększające poziom cholesterolu, a więc przede wszystkim tłuste mięsa i wędliny. Należy zastąpić je rybami i mięsem drobiowym. Do jadłospisu na stałe trzeba włączyć produkty zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe (oleje roślinne) oraz zawierające potas (pomidory, banany, gorzka czekolada).

Wszystkie osoby z nadciśnieniem powinny zrezygnować z palenia papierosów, picia kawy i alkoholu.

Połączenie leczenia farmakologicznego, środków naturalnych i trybu życia uchroni nas skutecznie przed zawałem lub udarem mózgu.

2 thoughts on “Domowe sposoby na nadciśnienie

  1. Przy nadciśnieniu najważniejsze jest dieta. Najlepszy domowy sposób na nadciśnienie to jedzenie czosnku, który powoduje wyregulowanie ciśnienia krwi. Trzeba tylko pamiętać, że lepiej uważać bo czosnek mocno obciąża wątrobę i leczenie domowymi sposobami nadciśnienia może się źle skończyć, jak będziemy przesadzać.

  2. Jak ktoś ma nadciśnienie i pali papierosy, to po pierwsze albo zabiera mu się możliwość darmowej opieki medycznej, albo niech płaci 10 razy większe podatki niż inni. Albo ktoś się świadomie zabija, albo płaci za siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *