Domowe sposoby na kaca

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że lepiej zapobiegać pewnym dolegliwościom, niż później je leczyć. Tak samo jest właśnie z kacem. Do suto zakrapianej imprezy najlepiej wcześniej się przygotować, by uniknąć bólu głowy, mięśni i kiepskiego samopoczucia. Jeśli więc domowe sposoby na kaca nie działają na ciebie najlepiej, dowiedz się, jak sprawić, aby z nich nie musieć korzystać. Jest to naprawdę możliwe.

Jak pozbyć się kaca, czyli przygotowanie do imprezy

  1. Nawadniaj organizm

Każdy alkohol jest moczopędny, a zwłaszcza piwo. Pijąc tego typu trunki, na pewno regularnie odwiedzasz toaletę i usuwasz wszystkie płyny z organizmu. To właśnie późniejsze odwodnienie jest najczęstszą przyczyną kaca. Powoduje ono silne bóle głowy, których ciężko się pozbyć. Aby temu zapobiec, miej zawsze butelkę z wodą przy sobie. Na każdy kieliszek wina lub kufel piwa wypijaj szklankę zwykłej wody. Postaraj się również silnie nawodnić jeszcze w domu, przed samą imprezą. Już po zabawie, przed pójściem do łóżka, wypij sporą ilość wody i sięgaj po nią również następnego dnia.

  1. Zjedz solidny posiłek

Picie na pusty żołądek to jeden z częściej powielanych błędów, który nigdy nie kończy się dobrze. Zapijając głód możesz bowiem szybko nabawić się wrzodów żołądka. Następnego dnia ból żołądka będzie nie do zniesienia, więc na pewno chcesz go uniknąć. W tym celu przed przyjęciem przygotuj sobie pełnowartościowy posiłek, w którym nie może zabraknąć tłuszczu. To właśnie ten makroskładnik sprawi, że wchłanianie alkoholu będzie wolniejsze, a ty będziesz mieć mnóstwo siły i energii do zabawy. Między toastami sięgaj również po niewielkie przekąski.

  1. Łyknij witaminy

Świetnym, naturalnym lekarstwem na kaca jest witamina C, którą na pewno masz w swojej apteczce. Sięgnij więc po nią zaraz przed wyjściem z domu. Równie dobrze sprawdzi się Rutinoscorbin, który także zawiera witaminę C. To ona przyspieszy rozkład alkoholu w twoim organizmie. A im szybciej się on rozłoży, tym większe prawdopodobieństwo, że unikniesz kaca. Pamiętaj jednak, aby wszelkie lekarstwa popić sporą ilością wody.

  1. Unikaj napojów gazowanych

Czyste alkohole Polacy uwielbiają popijać napojami gazowanymi. Jeśli jednak chcesz uniknąć kaca, nie możesz po nie sięgać. Soki gazowane szybko wypełniają żołądek, przez to nie ma w nim już miejsca na jedzenie lub wodę, a wtedy kac jest już gwarantowany. W roli „popitki” najlepiej sprawdzą się więc naturalne, niegazowane napoje.

Każdy domowy sposób na kaca może sprawdzić się u innej osoby. Jeśli jednak połączysz te cztery zasady i skorzystasz z nich przed imprezą i w jej trakcie, prawdopodobnie następnego dnia unikniesz nieprzyjemnych dolegliwości. Pij więc z głową, a kac na pewno cię ominie!

2 thoughts on “Domowe sposoby na kaca

  1. Wiadomo, że alkohol wypłukuje z organizmu sole mineralne oraz witaminy. Więc jak chcemy nie mieć kaca, albo szybko z nim walczyć, to warto jak najszybciej uzupełnić witaminy i inne niedobory. Krótko mówiąc – najlepszy sposób na kaca to witaminy i porządny, pełnowartościowy posiłek od razu po alkoholizacji, a nawet w jej trakcie.

  2. Najlepszy sposób na kaca, to przed imprezą zjeść solidny, tłusty posiłek. Nie bez przyczyny często poleca się wypicie rosołu, bo tworzy on swoistą barierę, która nie pozwoli łatwo wniknąć organizmowi we wszystkie miejsca, co zmniejsza upojenie alkoholem, A w konsekwencji sprawia też, że kac będzie mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *