Domowe sposoby na infekcje intymne

Infekcje intymne to kłopotliwe dolegliwości, które niestety dosyć często dotykają kobiety w różnym wieku. Warto wiedzieć jakie naturalne sposoby mogą przynieść ulgę w przypadku takich chorób lub zmniejszyć ryzyko nawrotów infekcji.

Warto pamiętać, że domowe sposoby na infekcje intymne nie zawsze przyniosą pożądane rezultaty. Tego typu choroby są powodowane przez bardzo wiele różnych drobnoustrojów, dlatego jeśli nieprzyjemne objawy nie ustępują, najlepiej udać się do lekarza i zastosować zalecone przez niego leczenie. Domowe sposoby pozwalają przede wszystkim na przywrócenie równowagi bakteryjnej i okażą się przydatne przy mniej poważnych dolegliwościach.

Prosty sposób na takie dolegliwości to stosowanie odpowiednich kosmetyków. Najlepiej wybrać preparaty, które zawierają w swoim składzie pałeczki kwasu mlekowego. Ich działanie pozwala na utrzymanie naturalnego pH, a także przywraca prawidłową florę bakteryjną. Kiedy pojawią się nieprzyjemne objawy, takie jak swędzenie i pieczenie, warto sięgnąć po płyny do higieny intymnej o bardzo niskim pH, które okazują się wyjątkowo skuteczne w takich przypadkach. Na co dzień lepiej jednak sięgać po kosmetyki o bardziej neutralnym odczynie.

Prosta metoda na unikanie takich problemów to również używanie oddzielnego ręcznika przeznaczonego jedynie do higieny intymnej. Na pewno należy unikać różnego rodzaju gąbek i myjek, ponieważ rozmnażają się w nich grzyby i bakterie. Okolice intymne najlepiej wytrzeć papierowym ręcznikiem, który jest jednorazowy i na pewno nie ma na nim żadnych groźnych drobnoustrojów. Alternatywnym rozwiązaniem jest korzystanie z ręcznika materiałowego, ale przeznaczonego jedynie do tego konkretnego celu. Po każdym użyciu trzeba zatroszczyć się o to, żeby taki ręcznik dokładnie wyschnął, ponieważ grzyby doskonale rozmnażają się w wilgotnych środowisku.

Domowy sposób na infekcję intymną to również odpowiednia dieta. Należy uwzględnić w niej duże ilości naturalnych probiotyków, które zawierają przede wszystkim produkty mlecze takie jak jogurty i kefiry. Jest to dobra metoda na wspieranie prawidłowej flory bakteryjnej, chroniącej pochwę przed infekcjami. Probiotyki dostępne są także w postaci tabletek.

Jak pozbyć się infekcji intymnej, gdy pojawią się nieprzyjemne objawy? Tradycyjne metody ludowej medycyny zalecają w takim przypadku stosowanie zwykłej sody do pieczenia. Jedną łyżeczkę sody dodaje się na jeden litr wody. Działanie tej metody jest skuteczne, ponieważ soda przywraca prawidłowy poziom pH okolic intymnych i dzięki temu zapobiega rozmnażaniu się chorobotwórczych bakterii oraz grzybów. Kąpiel w wodze z sodą może okazać się dobrym sposobem na nieprzyjemną infekcję.

Jeśli wymienione metody nie przyniosą poprawy, pozostanie jedynie udanie się do lekarza oraz przeprowadzenie odpowiednich badań, które pozwolą na wykrycie przyczyny infekcji. Opisane domowe sposoby można jednak nadal stosować w ramach skutecznej profilaktyki infekcji intymnych, ponieważ będą skutecznie zapobiegać ich nawrotom.

 

2 thoughts on “Domowe sposoby na infekcje intymne

  1. Niestety, ale nie ma sprawdzonych domowych sposobów na infekcje intymne. Z jednej strony można łagodzić infekcje poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale z drugiej nie trzeba by było przecież uważać na siebie za bardzo, gdy wiadomo by było, że nic się nie stanie.

  2. Najlepszy sposób na infekcje intymne jest właśnie domowy. I to dosłownie domowy, bo pozostanie w domu zapewnia, że nie będzie żadnej infekcji. Ja niestety do tej prostej zasady się raz nie zastosowałem i skończyło się na tym, że musiałem odwiedzić wenerologa i to kilka razy, bo szybko tego dziadostwa nie dało się pozbyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *