Domowe sposoby na elektryzujące się włosy

Elektryzujące się włosy mogą być dosyć problematyczne. Trudno je uczesać i nie wyglądają zbyt dobrze po zdjęciu czapki. Problem można jednak zminimalizować dzięki odpowiedniej pielęgnacji. 

Domowe sposoby na elektryzujące się włosy nie są skomplikowane, ani pracochłonne. Aby szybko przygładzić naelektryzowane włosy, wystarczy przeciągnąć po nich mokrymi dłońmi. Przy wybieraniu szczotki lub grzebienia, należy unikać produktów z tworzyw sztucznych. Najlepszym rozwiązaniem będzie metalowy grzebień lub szczotka z naturalnego włosia.

Elektryzowanie się włosów jest wyjątkowo problematyczne zimą. O tej porze roku powietrze w pomieszczeniach wysusza włosy, które stają się bardziej łamliwe i szorstkie. Cienkie i zniszczone włosy są dużo bardziej podatne na elektryzowanie. Dlatego zimą trzeba zwrócić szczególna uwagę na skuteczne nawilżanie. W tym celu sprawdzą się różnego rodzaju maski. Nie trzeba sięgać po drogie kosmetyki z drogerii, aby osiągnąć dobre efekty. Zamiast tego można wykorzystać proste, sprawdzone produkty, np. olej kokosowy lub masło shea.

Poprawienie nawilżenia włosów można również osiągnąć dzięki prawidłowemu myciu. Dobre efekty przynoszą ziołowe szampony o delikatnym działaniu. W czasie mycia trzeba masować głowę, co pobudzi krążenie i poprawi kondycję włosów. Należy unikać suszenia przy użyciu bardzo gorącego strumienia powietrza. Skuteczną metodą zmniejszającą elektryzowanie się włosów jest korzystanie z suszarki wyposażonej w opcje jonizacji powietrza.

Domowy sposób na elektryzujące się włosy to również prawidłowe mycie. Wiele kobiet zastanawia się jak często powinny myć włosy. Odpowiedź jest prosta – trzeba to robić, kiedy tego wymagają, czyli zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Przy mocno przetłuszczających się włosach może to robić także codziennie. Usunięcie nadmiaru łoju sprawi, że skóra będzie mogła swobodnie oddychać. W takim przypadku warto także sięgnąć po szampony przeciwłupieżowe, które w naturalny sposób niszczą drożdżaki odpowiedzialne za ten problem.

Aby uniknąć elektryzowania się włosów po zdjęciu czapki, trzeba wcześniej odpowiednio przygotować fryzurę. Najlepiej użyć produktów do stylizacji, takich jak lakier lub pianka. Włosy zachowają objętość, jeśli lakier zostanie nałożony u nasady. Bardzo duże znaczenie ma również wybór odpowiedniej czapki. Należy unikać ciasnych nakryć głowy wykonanych z tworzyw sztucznych, które będą jedynie potęgować elektryzowanie się. Korzystne efekty daje noszenie czapek z naturalnych materiałów, takich jak bawełna lub wełna.

Domowe sposoby na elektryzujące włosy nie są skomplikowane. Pomogą uporać się z tym kłopotliwym zjawiskiem, a także poprawią kondycję włosów i ich nawilżenie. Dzięki temu włosy będą się łatwiej rozczesywać i lepiej układać. Noszenie czapki przestanie być tak kłopotliwe, a fryzura będzie zawsze dobrze wyglądać. Wystarczy zastosować odpowiednią pielęgnację w postaci mycia, nawilżania oraz właściwego suszenia, żeby szybko pozbyć się problemu i odzyskać kontrolę nad swoimi włosami.

2 thoughts on “Domowe sposoby na elektryzujące się włosy

  1. Szczotka z naturalnego włosia to najlepszy sposób na elektryzujące włosy. Będzie skutecznie, ale także przy tym ekologicznie, więc lepiej postawić na takie sposoby niż na inne, mniej domowe. Bo zawsze będziecie mieli tysiąc podpowiedzi od tych, co wiedzą lepiej, ale w gruncie rzeczy wcale nie będą lepsze, bo najprostsze sposoby są najlepsze,

  2. Sposób na elektryzujące włosy? Zapytajcie Pazdana, to Wam powie 😀 Żadnych kłopotów z przetłuszczaniem, układaniem, łupieżem, chorobami skóry, potówkami i td. Po prostu golę włosy maszynką. I 100 razy taniej niż u fryzjera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *