dziewczyna z problemami skórnymi

Jakie istnieją sposoby na trądzik?

Trądzik jest chorobą skóry, która charakteryzuje się zwiększonym wydzielaniem sebum, co z kolei daje liczne stany zapalne (pryszcze). Może on występować na różnych częściach ciała. Znane jest kilka form tej choroby, które zależne są różnych czynników, trądzik młodzieńczy- wiek, czy zmian zachodzących w organizmie- trądzik hormonalny. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić skąd się bierze- , który ma pochodzenie nieznane.

Gdzie najczęściej powstaje trądzik?

Trądzik na czole występuje znacznie częściej u osób noszących grzywkę. Dzieje się tak, ponieważ włosy, dotykając skóry stymulują ją do większego wydzielania łoju. Przyczyną może być również przetłuszczająca się skóra głowy. Trądzik na brodzie jest innym przypadkiem. Tutaj może mieć znaczenie częste dotykanie skóry twarzy, gdzie dotyk powoduje zwiększenie ilości sebum, a bakterie z dłoni powodują wzmożenie stanów zapalnych. Jeszcze inne przyczyny może mieć trądzik na policzkach lub w okolicach żuchwy. Tutaj zazwyczaj mamy do czynienia z hormonami. Znaczne wahania tych hormonów powodują zaburzenia podstawowych funkcji skóry, co z kolei powoduje jej pogrubienie i przetłuszczanie. To z kolei skutkuje zatykaniem porów i tworzeniem się wyprysków. Część kobiet z tego właśnie powodu cierpi na trądzik w ciąży. Bardzo często ze zmianami w obrębie twarzy występuje także trądzik na plecach.

Skuteczne sposoby na trądzik?sposoby na trądzik

Jakie zatem istnieją sposoby na trądzik? Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. Możemy kupić krem na trądzik, jednakże jego skuteczność nie będzie wysoka. Możemy również wybrać skuteczne serum, jak np. Sevolium. Na czym polega różnica? Przede wszystkim serum, nie zatyka porów, a w przypadku Sevolium mamy dodatkowo do czynienia z kosmetykiem naturalnym, który jednocześnie reguluje wydzielanie łoju, jak i nawilża skórę. Zaletą stosowania serum jest szerokie grono osób, mogących go używać, bez względu na wiek, czy stan zdrowia (więcej informacji dowiesz się na PoznajSevolium). Kolejną możliwością jest maść na trądzik i tabletki. Tutaj jednak musimy najpierw wybrać się do dermatologa, jednakże przy źle rozpoznanej przyczynie problemu, znalezienie odpowiedniej receptury może zająć dość dużo czasu. W aptekach dostępne są również tabletki na trądzik. Ich skuteczność jest dość wysoka, mają jednak kilka wad. Przede wszystkim, nie wszyscy mogą je stosować. Podstawową grupą wykluczoną z tej metody są kobiety w ciąży, lub osoby mające problemy zdrowotne. Dużą popularnością cieszy się laser na trądzik. Intensywne światło jest dość skuteczne, ale niestety drogie i wymaga od kilku do kilkunastu zabiegów. Koszty w tym wypadku mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Dodatkową wadą tej terapii, jest mała ilość osób, mogących poddać się zabiegowi.

Jest wiele sposobów na poradzenie sobie z trądzikiem i wybór odpowiedniej jest rzeczą indywidualną. Jedyną rzeczą, wspólną dla wszystkich, to stany zapalne, zmieniające się w blizny po trądziku. To z kolei skutkuje bólem, dyskomfortem psychicznym i obniżoną samooceną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *