Domowe sposoby na anginę

Angina to poważna choroba, którą wywołują bakterie paciorkowca. Towarzyszy jej wysoka gorączka oraz ogólne osłabienie organizmu. Najczęściej zwalczyć potrafi je tylko antybiotyk i leżenie w łóżku, jednak domowe sposoby walki z anginą mogą po pierwsze znacznie złagodzić ból gardła, po drugie przyspieszyć wychodzenie z choroby, a po trzecie odbudować prawidłową florę bakteryjną zaburzoną przez antybiotyk. Domowe sposoby na anginę powinien znać każdy z nas, tak samo jak każdy z nas raz na jakiś czas musi zmagać się z tą przykrą chorobą. Jak wyleczyć anginę w domu? Czym złagodzić ból gardła? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem i przeglądem domowych sposobów.

Kiszone buraki

Kwas z kiszonych buraków to sprawdzony sposób naszych babć. Kwasem z kiszonych buraków należy płukać gardło kilka razy dziennie, co nie pozwala na rozmnażanie się bakterii. Jest najlepszym środkiem przy pierwszych objawach zapalenia gardła lub anginy.

Cebula i czosnek

Syrop z cebuli i czosnku sprawdza się nie tylko przy przeziębieniach, ale również przy anginie. Przygotuj czysty słoik, w który wkroisz kilka cebuli i ząbków czosnku. Całość należy zasypać cukrem lub lepiej – zalać miodem i odstawić na noc. Cebula pod wpływem cukru puści bardzo dużo drogocennego soku. Należy pić go kilka razy dziennie po jednej łyżeczce. Zwalczy bakterie bytujące w naszym organizmie oraz złagodzi ból gardła. Syrop z cebuli to prawdziwie naturalny antybiotyk.

Miód, czosnek i mleko

Bardzo dobrym sposobem walki z anginą jest Ciepłe mleko z miodem i czosnkiem. Napój fantastycznie radzi sobie z infekcjami, a dodatkowo wspiera odbudowę flory bakteryjnej zaburzonej przez przyjmowanie antybiotyków. Mało plusów? Mleko łagodzi ból gardła, a miód otula je ochronną warstwą.

Płukanka z soli

Płukanki to najlepszy, domowy sposób na ból gardła. Płukanki działają bezpośrednio na gardło, co jest ich niezaprzeczalną zaletą. Roztwór wody z łyżeczką soli działa antybakteryjnie i przeciwbólowo. Należy płukać gardło 2 razy dziennie, co na pewno pomoże nam szybko pożegnać anginę.

Woda utleniona

Płukanka z wody utlenionej działa przeciwbólowo i odkaża chore gardło. Wystarczy dodać łyżeczkę wody utlenionej do szklanki przegotowanej, letniej wody i płukać gardło raz dziennie, na przykład na noc. To domowy sposób na anginę sprawdzony przez wielu.

Zioła

Ziół, które wspierają walkę z anginą jest kilka. Do najważniejszych i najlepszych należy szałwia, którą każdy powinien mieć w domu, ponieważ angina jak każda choroba atakuje znienacka. Oprócz szałwii warto mieć w domu rumianek oraz tymianek. Wszystkie trzy mają działanie przeciwbólowe i antybakteryjne. Można również zmieszać wszystkie zioła (szałwia, tymianek) i stosować taką płukankę.

One thought on “Domowe sposoby na anginę

  1. Warto znać i stosować domowe sposoby na anginę, ale tylko u starszych dzieci! Maluchy muszą bezwzględnie być leczone pod kontrolą lekarza. Angina, mimo że jest częstą chorobą, to jednak jest groźna i nie ma co fisiować, antybiotyk na anginę to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *