Domowe sposoby na alergie

Z alergiami zmaga się coraz więcej osób. Właściwie trudno znaleźć wśród znajomych osoby, które nie są uczulone na nic. Alergie występują coraz częściej, a wśród ich przyczyn lekarze dopatrują się pełnego konserwantów jedzenia, zanieczyszczenia środowiska (przede wszystkim powietrza, czyli smogu) i stosowania zbyt wielu kosmetyków, których skład jest pełen parabenów, konserwantów i innych substancji wywołujących alergię. W ten sposób alergię przenosimy na kolejne pokolenia i szacuje się, że niedługo prawie każdy będzie zmagał się z jakimś uczuleniem. Alergie, a raczej ich objawy, szczególnie dokuczają wiosną. Kwitną wtedy rośliny, a ich pyłki podrażniają alergików, co objawia się katarem, kaszlem, przekrwionymi oczami i kichaniem.  Zanim wybierzemy się do apteki, warto poznać i wcielić w życie kilka domowych sposobów na walkę z alergiami albo urozmaicić kurację apteczną o domowe sposoby.

Podstawy walki z alergią

Aby skutecznie walczyć z alergią, musisz zadbać o fundamenty. Składają się na nie: dobrej jakości sen, prawidłowa dieta pełna warzyw, owoców i kwasów omega 3, regularne ćwiczenia oraz dbanie o dobre samopoczucie i unikanie stresu.

Profilaktyka alergii

Gdy opanujemy podstawy, czas na profilaktykę. Według wielu alergologów jest ona najważniejsza, a bez profilaktyki stosowanie nawet najdroższych aptecznych kuracji mija się z celem. Na czym powinna polegać? Pamiętajmy, z jakich broni korzysta nasz wróg. Jeśli pyli wczesnym rankiem (większość roślin właśnie wtedy wydziela najwięcej pyłków) zostańmy w domu, a wyjścia w miarę możliwości planujmy na godziny wczesnopopołudniowe. Po przyjściu do domu koniecznie weźmy szybki prysznic i zmieńmy ubranie. To dobra praktyka nie tylko dla alergików, która pomaga pozbyć się pyłków z ubrań.

Ziołolecznictwo na alergie

Domowe sposoby na alergie naszych babć to przede wszystkim zioła. Jak pozbyć się alergii za pomocą ziół? W pierwszej kolejności warto skonsultować to z lekarzem. Następnie należy wybrać się do dobrego sklepu z ziołami i zaopatrzyć w: melisę, mlecznik, miętę, jaskółcze ziele, rzepik pospolity. Napary z ziół warto pić codziennie i mieć nadzieję, że organizm na tyle przyzwyczai się do natury, że również tę występującą pod postacią wiosennych roślin zacznie traktować jak swojego sprzymierzeńca, a nie wroga. Wielu zielarzy poleca również napar z korzenia rauwolfii oraz łopian i mlecz.

Potrawy na alergie

W kuchni można znaleźć cały arsenał do walki z alergiami. Witamina C działa antyhistaminowo i powinna znaleźć się w diecie alergików w dużych ilościach. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy łykać 5 tabletek dziennie. Zwracajmy po prostu uwagę na uwzględnienie w diecie owoców i warzyw posiadających najwięcej tej witaminy. Witamina C to nie wszystko. W składzie naszych codziennych posiłków powinny znajdować się: imbir, awokado, kurkuma i kwasy omega 3. Właściwa dieta to najlepszy, domowy sposób na alergię.

One thought on “Domowe sposoby na alergie

  1. Domowe sposoby na alergie to mówiąc krótko… brud! Jak za dziecka nie myliśmy co chwilę rąk, bo biegaliśmy po podwórku przez całe dnie, to nikt nie miał alergii, a teraz wysyp na maksa, bo wszystko musi być sterylne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *