Domowe sposoby na drapanie w gardle

Aby pozbyć się uczucia drapania w gardle, wcale nie trzeba od razu udawać się do lekarza po antybiotyki. Czasem to właśnie te domowe, starodawne metody są najlepsze i warto z nich skorzystać. Jeśli jednak nie przepadamy za przyrządzaniem i wypijaniem najdziwniejszych mikstur, wypróbujmy na sobie nieco inne, domowe sposoby na drapanie w gardle. Przynoszą one szybkie i bardzo dobre rezultaty.

  1. Nawilżanie powietrza

To właśnie przebywanie w suchych i gorących pomieszczeniach może powodować bóle gardła i uczucie drapania. W pierwszej kolejności należy więc zadbać o to, aby utrzymać odpowiedni stopień wilgotności w powietrzu, co jest szczególnie ważne podczas lata i cieplejszych pór roku. Doskonale zadziałają tutaj specjalne nawilżacze, które wystarczy umieścić w domu. Jeśli jednak nie chcemy stawiać na taką inwestycję, połóżmy na kaloryferach mokre ręczniki. Pamiętajmy również, aby regularnie wietrzyć wszystkie pokoje, w których często przebywamy. W trakcie zimy starajmy się nie włączać zbyt dużego ogrzewania, bo optymalna temperatura w zamkniętych pomieszczeniach wynosi ok. 20 stopni C.

  1. Naturalne antybiotyki

Jak wiadomo, to właśnie antybiotyki najszybciej radzą sobie z różnymi chorobami. Jeśli jednak nie chcemy sięgać po takie środki, możemy sami przygotować sobie naturalne lekarstwa, które zadziałają podobnie, jak te apteczne. Wystarczy więc, że zaczniemy sięgać po ekstrakt z liścia oliwnego. To on wzmocni naszą odporność, dzięki czemu organizm szybciej poradzi sobie ze schorzeniami gardła. Pamiętajmy również, aby wzbogacić swoją dietę o witaminę C. To najlepszy antyoksydant, dzięki któremu szybko poprawimy swoją formę i zdrowie.

  1. Higiena jamy ustnej

Niestety, na uczucie drapania w gardle najczęściej narzekają nałogowi palacze. Jeśli więc często sięgamy po papierosy, a najlepszy domowy sposób na drapanie w gardle nie działa zbyt dobrze, musimy zerwać ze swoim uzależnieniem. Nikotyna mocno wysusza śluzówkę dróg oddechowych i niszczy jej nabłonek. Najlepiej więc zerwać z nałogiem, aby pozbyć się swojej dolegliwości. W okresie detoksu nikotynowego warto sięgać po różnorodne ekstrakty roślinne np. aloes, które uporają się z nieprzyjemnymi objawami zerwania z nałogiem.

  1. Inhalacje

Jeśli czytaliśmy już wiele artykułów o tym, jak walczyć z drapaniem w gardle, na pewno spotkaliśmy się z metodą stosowania inhalacji. To one doskonale wpływają na wszelkie dolegliwości gardła. W aptekach można już dostać specjalne inhalatory z instrukcją obsługi. Jeśli jednak nie chcemy ich kupować, sami stwórzmy sobie taki zabieg, korzystając z olejków eterycznych. Regularnie wykonywane inhalacje wpływają zbawiennie na dolegliwości gardła, szybko koją ból i przynoszą niesamowitą ulgę.

One thought on “Domowe sposoby na drapanie w gardle

  1. Domowe sposoby na drapanie w gardle są dobre, o ile będziemy przestrzegać ich stosowania. Bo główne sposoby są takie, że muszą być regularnie stosowane. A często ludzie dwa dni porobią coś i już szukają innej rzeczy. Młodzi to by chcieli od razu efekty mieć, a tak to się nie da…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *