Domowe sposoby na pchły

Pchły potrafią uprzykrzyć życie nie tylko zwierzętom, ale również domownikom. W przypadku plagi tych owadów, cały dom może być przez nie zaatakowany. Znajdziemy je na poduszkach, dywanach, podłodze czy ubraniach. O swojej obecności dadzą znać poprzez gryzienie i traktowanie wszystkich żywych istot jako stołówki, na której mogą się posilić.

Aby nie dopuścić do podobnej sytuacji, należy jak najszybciej rozpocząć walkę z pchłami. W jaki sposób? Na rynku znaleźć możemy mnóstwo różnego rodzaju chemicznych preparatów, które – przynajmniej w teorii – powinny dać sobie z nimi radę. Ich skuteczność jest jednak różna, do tego źle oddziałują na osoby z delikatną skórą, alergików i młode zwierzęta. Wszystko to sprawia, że warto radzić sobie domowymi sposobami.

Jak pozbyć się pcheł?

Jedną z najprostszych i najszybszych metod jest połączenie dwóch czynności: odpowiednio przygotowanej kąpieli z rozczesaniem włosów zwierzaka za pomocą specjalnie skonstruowanego grzebienia.

W przypadku kąpieli, kluczową rolę odgrywa mydło przeznaczone wyłącznie dla zwierząt. Zakupić może je w praktycznie każdym sklepie zoologicznym. Po dokładnym wyszorowaniu naszego pupila, powinniśmy użyć grzebienia na pchły. Charakteryzuje się on tym, iż posiada bardzo wąsko umiejscowionymi ząbkami. Dokładne rozczesanie włosów pozwoli wyeliminować owady. Pamiętać należy o tym, aby czynność rozczesywania powtarzać bardzo często, najlepiej każdego dnia. Dzięki temu będziemy pewni, że nic nie „przyplącze” się do zwierzęcia.

Istotna czystość

Domowe sposoby na pchły związane są również z oczyszczeniem wszelkich rzeczy, z którymi kontakt ma nasz pupil. Gdy zaatakują go owady, powinniśmy wyprać przede wszystkim jego posłanie, ale także wszelkie zabawki oraz koce. Pamiętajmy, aby używać do tego programu z wysoką temperaturą. W skrajnych przypadkach należy wyprać również wszystkie ubrania. Dlaczego pojawia się taka konieczność? Pchły mają skłonność do bardzo szybkiego i masowego składania jaj, dlatego w błyskawicznym tempie się namnażają. Nie zapominajmy również o regularnym odkurzaniu naszego mieszkania, bądź domu. Jeżeli odkurzamy w trakcie epidemii pcheł, należy od razu wyrzucić worek z odkurzacza, gdy w środku również mogą się zagnieździć pchły.

Domowy sposób na pchły bardzo często związany jest z regularnym myciem naszego psa czy kota. Nie możemy tego w żadnym stopniu bagatelizować. Higiena naszego pupila jest bowiem również ważna, co nasza osobista. Dlatego też powinniśmy kąpać go regularnie, stosując przy tym odpowiednie preparaty, takie jak wspomniane mydło czy różnego rodzaju szampony. Na rynku znaleźć możemy mnóstwo naturalnych kosmetyków zwierzęcych, które będą bezpieczne zarówno dla naszych czworonogów, jak i dla nas samych.

2 thoughts on “Domowe sposoby na pchły

  1. Jest taki dobry proszek na pchły, tej samej firmy co na mrówki i krety produkuje. Nie pamiętam nazwy, ale takie czerwono niebieskie opakowania mają. W każdym razie trzeba posypać w kilku miejscach i po 3-4 dniach nie ma już śladu. Oczywiście jak ktoś znowu nie przywlecze, ale to chyba najlepszy i najszybszy sposób na pchły.

  2. Psy i koty mogą nosić specjalne obroże przeciwko pchłom. Tylko, że w tym przypadku nie ma co żałować pieniędzy i kupować tańsze. Nic to nie da, a pchły i tak się mogą pojawić. Lepiej wydać pare złotych więcej i mieć pewność, że nasz pupil nie będzie cierpiał bo pożałowaliśmy 20 złotych i teraz ma pchły, które rozłażą się nie tylko po nim, ale i po całym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *