Mając na uwadze fakt, iż trądzik różowaty jest schorzeniem dotykającym oby dwie płci, należy podejmować odpowiednie metody, wyłącznie dostosowane do danego rodzaju skóry. Gdyż nie wszystkie metody, które pomagają kobiety, pomogą również mężczyzną. Gdyż mężczyźni schorzenie to przechodzą zdecydowanie bardziej intensywnie, niż kobiety. Trądzik u dorosłych jest coraz częściej spotykanym zjawiskiem, na które trzeba w odpowiedni sposób reagować. Bowiem wypryski na twarzy podczas tej choroby są trudne do ukrycia, a czerwona twarz nigdy nie wygląda korzystnie. Gdyż czerwone plamy na twarzy układają się promieniście i są usytuowane pośrodku twarzy.
Trądzik różowaty początki
Początek choroby zazwyczaj związany jest ze wzmożoną reaktywnością naczyń, aczkolwiek jeszcze bez utrwalonych zmian skórnych. Dominującym objawem jest wówczas napadowe zaczerwienienie skóry, które po jakimś czasie może zniknąć. Aczkolwiek nie leczony problem, będzie się nasilał. Natomiast u niektórych chorych może dojść nawet do przerostu zwłóknienia naczyń łojowych, co niekiedy doprowadza do tak zwanego przerostu ograniczonego. Wystąpienie takich zmian jest związane przede wszystkim z :
- regularną ekspozycją na słońce
- regularnym korzystaniem z sauny i solarium
- złym odżywianiem i spożywaniem dużych ilości alkoholu
- roztoczami
- przyjmowaniem dużych dawek B6 oraz B12
- stosowaniem leków obniżających cholestelor
- zaburzeniami endokrynologicznymi
Trądzik różowaty leczenie
W trądziku różowatym wyróżniamy następujące postacie: teleangiektatyczno-rumieniowatą, grudkowo-krostkową, przerostową, jak również postać oczną. U pacjentów z trądzikiem różowatym są przeciwwskazane takie zabiegi jak: złuszczanie z użyciem kwasów owocnych, a także kwasu salicylowego. Ponieważ powodują one przekrwienie skóry, co nasila i utrwala powstały rumień.
Trądzik różowaty można leczyć miejscowo, przy użyciu kremów i maści. Aczkolwiek należy pamiętać, iż trudno jest osiągnąć odpowiedni rezultat jedynie przy stosowaniu kremów. Można również go leczyć ogólnie przy zastosowaniu antybiotyków tetracyklinowych, jak również poprzez poddanie się zabiegowi laseroterapii.
Z trądzikiem różowatym najlepiej poradzi sobie lekarz dermatolog. Posiada on duże doświadczenie i będzie potrafił umiejętnie dobrać odpowiednią metodę leczenia. Nie ma co samemu eksperymentować, ponieważ możemy jeszcze bardziej pogorszyć swoją sytuację.
Chodziłam do dermatologa ponad rok i żaden przepisany przez niego preparat mi nie pomógł. W końcu się zdenerwowałam i zapisałam się na terapię laserową do kliniki medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica gdzie wykonałam zabiegi laserem VariLite. Z każdym zabiegiem obserwowałam jak trądzik znika z mojej twarzy, skóra zaczęła się robić gładsza i jaśniejsza. Gdy stosowałam kremy to jedyne co mogłam zaobserwować to, że miałam tłustą cerę od tych wszystkich smarowideł..
Super, że trafiłam na ten artykuł o trądziku różowatym. Właśnie szukam różnych informacji na temat zabiegów laserowych. Powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że taka terapia laserowa jest najlepszym sposobem na pozbycie się trądziku różowatego.
A ja jestem zwolenniczką peelingów jeśli chodzi o trądzik różowaty. Skóra po zastosowaniu takiego zabiegu nie jest już tłusta i znacznie szybciej się regeneruje.