Sposób na naturalne paznokcie

Ostatnimi czasy w branży pielęgnacji urody można zauważyć wzrost zainteresowania powrotem do natury. Po kilku sezonach malowania paznokci na krzykliwe kolory i ozdabiania ich wyrazistymi wzorami, przyszła pora na manicure biologiczny. Panie, które nie pracują jako kosmetyczki, mogą pierwszy raz mieć styczność z tym pojęciem, jednak wbrew pozorom nie kryje się pod nim żaden skomplikowany zabieg. Biologiczny manicure to nic innego jak nieinwazyjna metoda pielęgnacji paznokcia, która sprzyja utrzymaniu zdrowej płytki i zapobiega narastaniu i zdzieraniu się skórek wokół paznokcia.

Jak wykonać manicure klasyczny?

Jest to bardzo proste i z samodzielnym przeprowadzeniem wszystkich czynności z powodzeniem można poradzić sobie samodzielnie w zaciszu domowym, ale niektóre osoby wybierają profesjonalne gabinety.

Jeśli potrzebujesz zabiegu na ciało, wybierz się do salonu kosmetycznego w Gdyni, gdzie czekają Cię bezpłatne konsultacje z kosmetologami!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Jeżeli kobieta posiada paznokcie naturalne, to znaczy, nie ma nałożonych tipsów, ani lakieru, czy to zwykłego, czy hybrydowego – od razu można przystąpić do działania. Na początku należy wyregulować kształt paznokci. Trzeba jednak zapomnieć raz na zawsze o metalowych cążkach czy pilnikach – manicure klasyczny odrzuca tego typu sprzęty. Dla osiągnięcia lepszego efektu, należy skorzystać ze szklanych pilniczków, które można nabyć w każdej drogerii. Po skróceniu paznokci i nadaniu im odpowiedniego, zależnego od osobistych preferencji, kształtu, przechodzi się do dalszych czynności. Wykorzystując drewniany patyczek oraz specjalistyczny płyn do zmiękczania skórek, należy delikatnie odsunąć je z powierzchni paznokcia. W żadnym razie nie wolno do ich usuwania używać metalowych cążek, które w rzeczywistości szarpią skórę, dokonując licznych mikrouszkodzeń. Należy postępować w sposób jak najbardziej delikatny. Pod koniec całej procedury warto pomalować paznokcie odżywką lub bezbarwnym lakierem, by zyskały piękny, naturalny wygląd.

4 thoughts on “Sposób na naturalne paznokcie

  1. Zgadzam się z tym, czasami manicure biologiczny wygląda lepiej niż manicure klasyczny. Oczywiście nie jest gorszy od biologicznego, myślę, że są na równi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *