Malowanie rzęs henną

W dobie kultu mocnego makijażu i nienagannego wyglądu, malowanie rzęs henną to częsty zabieg wykonywany przez kobiety. Niewątpliwą zaletą henny rzęs jest przede wszystkim jej niski koszt (sama henna to w drogerii czy w sklepie koszt około 5-8 zł, a przeprowadzenie zabiegu w salonie kosmetycznym około 15 zł), dobry efekt oraz łatwość wykonania koloryzacji. Efekty farbowania rzęs henną utrzymują się zazwyczaj około 2 do 4 tygodni. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla rzęs i nie osłabia włosków, dlatego też można go regularnie stosować, bez żadnego uszczerbku dla rzęs.

Henna na rzęsy – czy warto?

Najlepsze efekty henna rzęs da wszystkim posiadaczkom jasnych rzęs – dzięki niej można nawet zrezygnować z codziennego makijażu, ponieważ rzęsy są wyraźnie przyciemnione i stanowią bardzo naturalnie wyglądającą oprawę oczu. Z henny powinny także korzystać osoby o osłabionych rzęsach, które wypadają nadmiernie podczas demakijażu i pocierania wacikiem oka. Dzięki temu rzęsy są mniej narażone na mechaniczne tarcie i mają czas się zregenerować – henna na rzęsy jest o wiele mniej inwazyjna niż codzienne tuszowanie rzęs i zmywanie tuszu.

Czy hennę wykonać samodzielnie?

Możesz, ale nie musisz. Skorzystanie z pomocy kosmetologa gwarantuje trwały efekt i bezpieczeństwo.

Jeśli potrzebujesz zabiegu – także zabiegu na ciało – wybierz Gdynię. Specjaliści kosmetolodzy dobiorą odpowiednią kurację zależności od problemu. Teraz konsultacje są za darmo – wystarczy umówić się na nie wcześniej. Dowiedz się więcej:

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Podczas nakładania henny warto jest zachować wszelkie środki ostrożności i przede wszystkim odpowiednio zabezpieczyć oczy, przed dostaniem się do nich produktu. Dodatkowo warto pamiętać, że henna do rzęs potrafi zabarwić skórę wokół miejsca w którym ją stosujemy – w tym celu należy zabezpieczyć obszar dookoła rzęs tłustym kremem bądź olejkiem, a pod dolne rzęsy podłożyć wacik kosmetyczny. Farbowanie rzęs henną najlepiej jest rozpocząć od górnych rzęs i następnie dolnych – najwygodniej jest użyć w tym celu szczoteczki (na przykład od starego tuszu do rzęs), która gwarantuje dobre rozprowadzenie produktu i dotarcie do każdej rzęsy. Hennę należy trzymać na rzęsach od 5 do 10 minut, w zależności od zaleceń producenta i ulotki.

4 thoughts on “Malowanie rzęs henną

  1. Ostatnio zastanawiałam się o samodzielnym nakładaniu henny, słyszałam, że dosyć ciężko wykonać henne rzęs samemu, wię chyba zostane przy usługach mojej kosmetyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *