Jak używać czarnuszkę?

Czarnuszka to obecnie coraz lepiej znane zioło na wątrobę. Oprócz tego stanowi lek na praktycznie wszystkie choroby, dlatego warto ją stosować na co dzień. W jaki sposób można to zrobić i jak postępować, gdy potrzebna jest bardziej zaawansowana terapia?

Czarnuszka może być stosowana profilaktycznie przeciwko takim schorzeniom jak osteoporoza oraz cukrzyca. Osteoporozie zapobiega między innymi dzięki zawartości kwasów tłuszczowych. Cukrzycy zaś dzięki temu, że potrafi ona obniżać poziom cukru we krwi. Zbyt wysoki poziom glukozy jest powodem nadwyrężenia trzustki, co często kończy się cukrzycą typu drugiego. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych czarnuszka może chronić przed różnymi schorzeniami także układ nerwowy. Sprawdź większą leków na czystą wątrobę.

Znaną właściwością czarnuszki jest również jej działanie na układ immunologiczny. Czarnuszka wspomaga i normalizuje jego działanie. Jako jedno z niewielu ziół może więc być używana także w przypadku tak zwanych chorób autoimmunologicznych. Świetnie nadaje się również do poprawy odporności zwłaszcza wtedy gdy panuje epidemia grypy.

Zadajesz sobie pytanie: jak i do czego używać czarnuszki? Czarnuszkę stosuje się przede wszystkim wewnętrznie. Można jednak używać naparu i oleju z tej rośliny także na skórę, w celu przyśpieszenia gojenia ran lub wyleczenia zmian skórnych. Wewnętrznie czarnuszkę stosuje się przede wszystkim poprzez dodawanie zmielonych nasion tej rośliny do potraw. Oprócz tego warto również stosować napar z mielonych nasion czarnuszki. W tym celu zmielone nasiona po prostu zalewa się wrzącą wodą i odstawia na minimum dwadzieścia minut. Uzyskany napar pije się trzy lub dwa razy dziennie w małej ilości. Zamiast naparu często używa się również oleju.

Czarnuszka to również dobry środek na wzmocnienie wątroby. Dlatego też weszła w skład preparatu Hepa Vitale. Zawarte tam składniki poprawiają funkcjonowanie wątroby i są całkowicie naturalne. Decydując się na zakup Hepa Vitale ma się pewność, że proporcje składników są prawidłowe. Działanie czarnuszki, babki płesznik i ostropestu na wątrobę zostało potwierdzone wielokrotnie.

2 thoughts on “Jak używać czarnuszkę?

  1. Czarnuszka uratowała moje zdrowie 🙂 Miałam spore problemy z wątrobą. Wyniki wychodziły dobre a lekarz przepisywał mi tabletki ale ja ich nie brałam. Po co brać tabletki skoro nie wiadomo na co są. Niedawno zaczełam właśnie pić HepaVitale i czuje się znacznie lepiej. Czuję się lżej i nie mam problemów z układem trawiennym, po prostu wszystko działa jak powinno 🙂

    1. A ile minęło czasu zanim poczułaś się lepiej? Bo ja piję dopiero od tygodnia, ale nie wiem czy powinnam czuć już różnicę? ponoć oczyszczanie może trwać nawet miesiąc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *