Jak usunąć blizny po trądziku?

Znajdź swój sposób na leczenie trądziku i usuwanie blizn po trądziku

Trądzik to nieestetyczna zmora w postaci ropnych wykwitów na skórze lub zaskórniaków. Najczęściej jest problemem nastolatków, niestety zdarza się że mimo dorosłego wieku wciąż borykamy się z chorobowymi zmianami na naszej skórze. Wizerunek w dzisiejszym świecie jest bardzo ważny, niektórzy posuwają się do stwierdzenia, że ludziom atrakcyjnym fizycznie, czy po prostu „ładnym” jest w życiu łatwiej. Sporo w tym racji, bo nasza ludzka natura lubi harmonię, regularność.

Twarz to centralny punkt naszego ciała, twarz to nasza wizytówka, dlatego aby mieć poczucie pewności siebie powinniśmy zadbać o zdrowy wygląd naszej skóry. Paradoksalnie to cera jest najważniejszym czynnik wpływający na naszą atrakcyjność. Wydawać by się mogło, że skóra jest tylko tłem dla pięknych oczu, zgrabnego nosa czy wydętych ust, ale jeśli mamy trądzik – to on odwraca uwagę od piękna atutów naszej twarzy. Zdrowa, gładka, sprężysta skóra o wyrównanym kolorycie i niewidocznych porach jest marzeniem każdego z nas. Co zrobić kiedy funkcjonowanie naszej skóry jest zaburzone przez powstające stany zapalne i zmiany trądzikowe? Możemy skorzystać z usług kosmetyczki. Salony SPA oferują zabiegi na trądzik na przykład laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.  Pod żadnym pozorem nie można usuwać pryszczy ręcznie, ponieważ powoduje to blizny po pryszczach. Ślady po trądziku bardzo szpecą naszą skórę i trudno się ich pozbyć.

Jak usunąć blizny po trądziku?

Są różne sposoby żeby mniej lub bardziej skutecznie walczyć z bliznami po trądziku. Na rynku jest bardzo dużo specyfików na blizny po pryszczach. W sklepach drogeryjnych możemy zakupić krem na blizny po trądziku, wiele marek kosmetycznych zajmuje się produkcją skutecznych kremów na powstałe uciążliwe ślady po trądziku. Warto zainteresować się składem takiego kremu, ważne aby były bogaty w sprawdzone substancje wygładzające i regenerujące skórę. Na przełomie ostatnich lat bardzo popularny, modny i reklamowany był kolagen, który jest podstawowym budulcem skóry i wpływa na odbudowę rozciągniętych i uszkodzonych tkanek. Kremy na tę dolegliwość występują w różnych przedziałach cenowych. Nie zawsze cena jest adekwatna do obiecywanego przez producenta spektakularnego efektu gładkiej i jednolitej skóry.

Sposobów na usuwanie blizn po trądziku jest bardzo dużo. Krem na blizny po trądziku powinniśmy wybrać kiedy skaza nie jest głęboka, ani powierzchniowo pokaźnych rozmiarów. Rozwiązanie na ślady po trądziku w postaci kremu jest prawidłowym wyborem, gdy blizny są już przed kuracją mało widoczne i płytkie. Jeśli nasz problem to głębokie blizny po pryszczach powinniśmy udać się do specjalisty, w tym przypadku medyka zajmującego się dermatologią. Lekarz postawiłby diagnozę na ile silnej terapii potrzebujemy, aby usuwanie blizny po trądziku w naszym przypadku było skuteczne. Są przypadki, że stadium w jakim znajdują się ślady po trądziku są średnio zaawansowane ze względu na przykład na fakt, niedawnego powstania czy głębokość. Ze „świeżymi” bliznami po pryszczach łatwiej walczyć, dlatego dermatolodzy często decydują się na zapisanie recepty na maść na blizny po trądziku. Jest to wystarczający środek powodujący efektywne usuwanie blizn po trądziku.

Bardzo często jednak mamy do czynienia ze starymi i głębokimi bliznami, wtedy warto zainteresować się możliwościami jakie posiada medycyna – sprawdź zabiegi na blizny po trądziku. Blizny po pryszczach to jeden z osobnych działów, którymi zajmuje się medycyna estetyczna. Zabiegi na trądzik przeprowadzane przez lekarzy specjalistów są w pełni bezpieczne i przynoszą zadowalające efekty. Najczęściej wykorzystywany jest laser na blizny. Laserowe leczenie trądziku jest jedną z najskuteczniejszych metod. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest oferowane przez gabinety medycyny estetycznej i salony spa. Problem blizn zostaje zdiagnozowany pod czas pierwszej wizyty i na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta jest dobierany odpowiedni rodzaj lasera, siła inwazyjności na nasze zmiany skórne oraz długość kuracji, czyli ilość zabiegów. Pod okiem specjalisty usuwanie blizn po trądziku czy usuwanie przebarwień laserem jest w pełni komfortowe i bezpieczne. Lekarz informuje nas jak przygotować się do zbiegu i daje zalecenia jak dbać o skórę po styczności z  działaniem witki światła laserowego.

 

8 thoughts on “Jak usunąć blizny po trądziku?

  1. Mam małe problemy z przebarwieniami po trądziku. Słyszałam, że dobrym sposobem są peelingi chemiczne. Ktoś mi poradzi?

  2. Polecam wizytę w Clinica Cosmetologica. Bardzo fajna placówka medycyny estetycznej. Posiadają szereg różnych terapii, które bez problemu poradzą sobie z bliznami po trądziku. Ja miałam naprawdę paskudne dziury w twarzy. Po kilku zabiegach laserem Harmony XL Pro moja twarz wróciła do swojego naturalnego, gładkiego kształtu. Polecam wam serdecznie. Placówka również oferuje darmowe konsultacje, na których dostosują terapie specjalnie do waszych potrzeb.

  3. Mam 32 lata i zmagam się z problemem trądziku na twarzy. Bardzo utrudnia mi on pracę, ponieważ wstydzę się kontaktu z innymi.. W chwili obecnej stosuję maści na trądzik, ale zamierzam wybrać się na zabieg, który chociaż trochę zniweluje powstawanie nowych wyprysków.

    1. Wiem co czujesz przeżywałam to samo co ty..Dostałam trądzik w wieku 28 lat, udało mi się go zwalczyć kremami, ale pozostawił po sobie okropne blizny. Jakiś miesiąc temu miałam ostatni zabieg laserowy usuwający blizny po trądziku i efekty są naprawdę super. Zostały mi delikatne przebarwienia, ale zamierzam jeszcze iść na zabieg dopełniający dzięki, któremu moja skóra na twarzy ma wrócić do dawnej świetności ;d…

  4. Również walczę z trądzikiem. Tylko w moim przypadku nie znajduje się on na twarzy tylko na dekolcie.. – ja postanowiłam postawić na peelingi chemiczne, zobaczymy czy mi pomogą. Pewnie blizny po trądziku zostaną i będę musiała się wybrać na laser.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *