Co jest dobre na zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki pod oczami to w dzisiejszych czasach utrapienie niejednej kobiety, jednak ich proces powstawania jest praktycznie niemożliwe do zahamowania. Nas szczęście stosując odpowiednie kremy, a także domowe sposoby można w skuteczny sposób nie tylko odwlec w czasie ich pojawienie się na twarzy, ale również sprawić, iż staną się na niej mniej widoczne, jednak co jest dobre na zmarszczki pod oczami?

Krem na zmarszczki

W sklepach dostępnych jest wiele produktów kosmetycznych, które przeznaczone są do walki ze zmarszczkami pod powiekami. Sięgając jednak po dany krem, należy pamiętać o tym, iż skóra pod oczami jest niezwykle delikatna, dlatego też nie warto wybierać kremów, które w swoim składzie [zazwyczaj na pojemniku ang. Premium Advanced Ingredients] zawierają chemiczne substancje. Dużo lepiej za to sprawdzi się naturalny krem, dlatego też warto sięgnąć po krem Richevon, który dogłębnie nawilża skórę, dzięki czemu odzyskuje ona swoją jędrność, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Regularne stosowanie tego produktu może przynieść bardzo zaskakujące efekty, dlatego też warto go wypróbować.

Unikanie słońca

Największym wrogiem pięknej i gładkiej cery są promienie słoneczne, które uszkadzają komórki skóry. Częste wystawianie twarzy na działanie promieni słonecznych niestety doprowadza do nadmiernego przesuszenia skóry, zwłaszcza wokół powiek. Z tego też względu, aby zmarszczki znajdujące się pod oczami nie uległy powiększeniu, należy zrezygnować nie tylko z opalania na słońcu, ale również z wizyt na solarium. Dzięki temu skóra się zregeneruje, a zmarszczki będą mniej widoczne.

Okłady z lodu i herbaty

Świetnym sposobem na zmniejszenie widoczności zmarszczek jest stosowanie chłodzących okładów. W tym celu można wykorzystać zarówno kostki lodu, jak i torebki z herbatą. Kostkę lodu należy owinąć chusteczką lub cieniutką szmatką, a następnie przyłożyć na kilkanaście sekund pod oczy. Z kolei torebkę z herbatą najpierw należy zaparzyć w odpowiedni sposób, następnie schłodzić w lodówce, po czym przyłożyć na kilkanaście minut pod powieki. Aby efekty tych zabiegów były jak najszybciej widoczne należy pamiętać o systematyczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *