Domowe sposoby na trądzik różowaty

Domowe sposoby na trądzik różowaty
4.9 (97.33%) 15 głosów

Trądzik różowaty jest przewlekłym schorzeniem dotykającym zwłaszcza ludzi dorosłych. Objawy choroby pojawiają się na skórze twarzy i mają postać jej zaczerwienienia, pękania drobnych naczynek krwionośnych tzw. pajączków oraz grudek i krostek.Przyczyny choroby nie są do końca poznane, chociaż wiele czynników sprzyja jej powstawaniu. Leczenie trądziku różowatego może być prowadzone farmakologicznie, ale skuteczne są także domowe sposoby.

Trądzik różowaty – domowe sposoby

Leczenie trądziku różowatego domowymi sposobami opiera się na produktach dostępnych praktycznie w każdym domu lub łatwo dostępnych. Można do tego celu wykorzystać chociażby płatki owsiane, z których okłady zmniejszają zaczerwienienie i łagodzą stan zapalny skóry. Podobne działanie wykazuje też rumianek w postaci okładów z naparu.Obecna w każdym domu zielona herbata może być wykorzystywana nie tylko do picia, ale też w postaci okładów,które działają przeciwzapalnie, ale również chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV nasilającym objawy choroby.Kremy zawierające zieloną herbatę, stosowane przynajmniej dwa razy dziennie, wyraźnie ograniczają pojawianie się plam na skórze twarzy.

Czytaj więcej: https://acnerose.pl/domowe-sposoby-na-tradzik-rozowaty/

W kosmetyce twarzy można wykorzystać jako tonik ocet jabłkowy, który naturalnie dezynfekuje i pozwala utrzymać odpowiednie pH. Niektóre środki stosowane w domowym leczeniu wymagają lekkiego wmasowywania w skórę. Należą do nich miód naturalny działający silnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, oraz olejek lawendowy. Ważne jest też siemię lniane, które może być stosowane zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie, jako olej do picia. Zewnętrznie, działa łagodząco na skórę i zapobiega nawrotom choroby, wewnętrznie zaś, jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Również miejscowo lub doustnie może być wykorzystywany wyciąg z aloesu, który poza działaniem przeciwzapalnym pomaga w regeneracji skóry.
Trądzik różowaty- domowa kosmetyka.

W leczeniu trądziku różowatego domowym sposobem ważna jest właściwa pielęgnacja skóry twarzy. Do tego celu trzeba wykorzystywać letnią wodę pozbawiona chloru, oraz delikatne środki myjące, bez substancji drażniących. Można nie używać wody, a jedynie tonik z octu jabłkowego lub delikatny płyn micelarny. Osuszając twarz nie należy drażnić skóry a jedynie delikatnie ją dotykać chociażby papierowym ręcznikiem.

Wybór metody leczenia zależy od zaawansowania choroby i jej postaci. Niezależnie jednak od metody wymagana jest wytrwałość i konsekwencja, aby leczenie okazało się skuteczne.

5 thoughts on “Domowe sposoby na trądzik różowaty

  1. Na moim blogu również opisuję metody na trądzik różowaty, opisuję z własnego doświadczenia… Niestety, u mnie różowaty pojawił się 2 lata temu i na początku nie wiedziałam, w jaki sposób sobie z nim radzić. Dieta i odpowiednia pielęgnacja to u mnie podstawa, staram się używać kosmetyki dostosowane do różowatego i łagodne dla skóry. Latem obowiązkowo krem z wysokim filtrem, zimą z mniejszym jednak zawsze krem z filtrem, ponieważ moja skóra jest bardzo wrażliwa.

  2. Na trądzik różowaty stosowałam wiele środków. Najskuteczniejszym okazał się krem Acnerose wraz z płynem. Polecam każdemu 🙂

  3. Ja też męczyłam się długo z trądzikiem różowatym i próbowałam już wszystkiego i w końcu kolejnym kremem na który się zdecydowałam był Acnerose. I bardzo mnie zaskoczył, bo sądziłam, że tylko antybiotyki są w stanie mnie wyleczyć a po miesiącu stosowania Acnerose stan mojej skóry jest o wiele lepszy niż przez ten cały czas jak się leczyłam

  4. Nic tak dobrze nie zadziałało jak Acnerose, choć do tanich nie należy to warto wydać na niego pieniądze i cieszyć się cerą bez trądziku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *