Blizny – sposoby na ich usunięcie

Blizny – sposoby na ich usunięcie
5 (100%) 18 głosów

Blizny są specyficznym rodzajem zmian skórnych. Pojawiają się one w wyniku głębszych, albo długotrwałych uszkodzeń skóry. Często wyglądają nieestetycznie, szpecą. Nawet jeśli są mało widoczne, to powodują kompleksy i wiele osób pragnie się ich pozbyć. Najpopularniejszymi bliznami, które poddaje się zabiegom usuwania są: blizny pooperacyjne, potrądzikowe oraz powypadkowe. Jak skutecznie pozbyć się blizn?

Popularne sposoby radzenia sobie z bliznami

Najpopularniejszą metodą walki z z bliznami jest maść na blizny pooperacyjne. Jest dość silna i skuteczna także przy innych rodzajach blizn, jednak nie gwarantuje ich usunięcia. Najczęściej wyrównuje kolor blizn do barwy skóry, zmniejsza je oraz sprawia, że są słabo widoczne. To dobre rozwiązanie w przypadku płytkich, bądź małych blizn. W przypadku, gdy kilkumiesięczne stosowanie preparatów skórnych nie przynosi odpowiednich rezultatów, warto przemyśleć inne sposoby na usuwanie blizn.

Usuwanie blizn laserem

Laserowe usuwanie blizn staje się coraz popularniejsze, z tego względu, iż laser na blizny dostępny jest w coraz większej liczbie salonów. Jego powszechność, a zarazem to, iż jest ogólnodostępny sprawia, że jeśli chodzi o laserowe usuwanie blizn cena jest przystępna dla wielu osób z różnych środowisk. Jednak to, czy usuwanie blizn laserem będzie skuteczne zależy od kilku czynników, między innymi używanego lasera.

Jaki zabieg laserowy wybrać?

Warto, aby to kosmetolog doradzał w kwestii dobrania odpowiedniego urządzenia. Każdy laser na blizny charakteryzuje się innym działaniem oraz odstępami między seriami zabiegów. Niektóre lasery, jak na przykład Palomar Emerge niszczą zmienioną tkankę, dzięki czemu skóra się regeneruje, a blizny po pewnym czasie znikają. Inne urządzenie Harmony XL pro NIR ma na celu stymulację produkcji kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność i odbudowę skóry. Inne modele dostępne na rynku różnią się pod względem precyzyjności, sposobu działania, czy głębokości. Precyzyjny wybór odpowiedniego lasera pozwoli na całkowite usunięcie blizny. Dobrym rozwiązaniem jest wspomaganie kuracji kremami na blizny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *