Sposoby na trądzik różowaty

Sposoby na trądzik różowaty
5 (100%) 8 głosów

Mając na uwadze fakt, iż trądzik różowaty jest schorzeniem dotykającym oby dwie płci, należy podejmować odpowiednie metody, wyłącznie dostosowane do danego rodzaju skóry. Gdyż nie wszystkie metody, które pomagają kobiety, pomogą również mężczyzną. Gdyż mężczyźni schorzenie to przechodzą zdecydowanie bardziej intensywnie, niż kobiety. Trądzik u dorosłych jest coraz częściej spotykanym zjawiskiem, na które trzeba w odpowiedni sposób reagować. Bowiem wypryski na twarzy podczas tej choroby są trudne do ukrycia, a czerwona twarz nigdy nie wygląda korzystnie. Gdyż czerwone plamy na twarzy układają się promieniście i są usytuowane pośrodku twarzy.

Trądzik różowaty początki

Początek choroby zazwyczaj związany jest ze wzmożoną reaktywnością naczyń, aczkolwiek jeszcze bez utrwalonych zmian skórnych. Dominującym objawem jest wówczas napadowe zaczerwienienie skóry, które po jakimś czasie może zniknąć. Aczkolwiek nie leczony problem, będzie się nasilał. Natomiast u niektórych chorych może dojść nawet do przerostu zwłóknienia naczyń łojowych, co niekiedy doprowadza do tak zwanego przerostu ograniczonego. Wystąpienie takich zmian jest związane przede wszystkim z :

  • regularną ekspozycją na słońce
  • regularnym korzystaniem z sauny i solarium
  • złym odżywianiem i spożywaniem dużych ilości alkoholu
  • roztoczami
  • przyjmowaniem dużych dawek B6 oraz B12
  • stosowaniem leków obniżających cholestelor
  • zaburzeniami endokrynologicznymi

 Trądzik różowaty leczenie 

W trądziku różowatym wyróżniamy następujące postacie: teleangiektatyczno-rumieniowatą, grudkowo-krostkową, przerostową, jak również postać oczną. U pacjentów z trądzikiem różowatym są przeciwwskazane takie zabiegi jak: złuszczanie z użyciem kwasów owocnych, a także kwasu salicylowego. Ponieważ powodują one przekrwienie skóry, co nasila i utrwala powstały rumień.

Trądzik różowaty można leczyć miejscowo, przy użyciu kremów i maści. Aczkolwiek należy pamiętać, iż trudno jest osiągnąć odpowiedni rezultat jedynie przy stosowaniu kremów. Można również go leczyć ogólnie przy zastosowaniu antybiotyków tetracyklinowych, jak również poprzez poddanie się zabiegowi laseroterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *