Malowanie rzęs henną

Malowanie rzęs henną
5 (100%) 1 głosów

W dobie kultu mocnego makijażu i nienagannego wyglądu, malowanie rzęs henną to częsty zabieg wykonywany przez kobiety. Niewątpliwą zaletą henny rzęs jest przede wszystkim jej niski koszt (sama henna to w drogerii czy w sklepie koszt około 5-8 zł, a przeprowadzenie zabiegu w salonie kosmetycznym około 15 zł), dobry efekt oraz łatwość wykonania koloryzacji. Efekty farbowania rzęs henną utrzymują się zazwyczaj około 2 do 4 tygodni. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla rzęs i nie osłabia włosków, dlatego też można go regularnie stosować, bez żadnego uszczerbku dla rzęs.

Najlepsze efekty henna rzęs da wszystkim posiadaczkom jasnych rzęs – dzięki niej można nawet zrezygnować z codziennego makijażu, ponieważ rzęsy są wyraźnie przyciemnione i stanowią bardzo naturalnie wyglądającą oprawę oczu. Z henny powinny także korzystać osoby o osłabionych rzęsach, które wypadają nadmiernie podczas demakijażu i pocierania wacikiem oka. Dzięki temu rzęsy są mniej narażone na mechaniczne tarcie i mają czas się zregenerować – henna na rzęsy jest o wiele mniej inwazyjna niż codzienne tuszowanie rzęs i zmywanie tuszu (więcej o hennie w tym temacie tutaj).

Podczas nakładania henny warto jest zachować wszelkie środki ostrożności i przede wszystkim odpowiednio zabezpieczyć oczy, przed dostaniem się do nich produktu. Dodatkowo warto pamiętać, że henna do rzęs potrafi zabarwić skórę wokół miejsca w którym ją stosujemy – w tym celu należy zabezpieczyć obszar dookoła rzęs tłustym kremem bądź olejkiem, a pod dolne rzęsy podłożyć wacik kosmetyczny. Farbowanie rzęs henną najlepiej jest rozpocząć od górnych rzęs i następnie dolnych – najwygodniej jest użyć w tym celu szczoteczki (na przykład od starego tuszu do rzęs), która gwarantuje dobre rozprowadzenie produktu i dotarcie do każdej rzęsy. Hennę należy trzymać na rzęsach od 5 do 10 minut, w zależności od zaleceń producenta i ulotki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *