Naturalne sposoby na trądzik i maści na trądzik z roślinnymi ekstraktami skutkują najlepiej.

Czy maść na trądzik pomoże rozwiązać problem?

Czy maść na trądzik pomoże rozwiązać problem?
5 (100%) 5 głosów

Trądzik pospolity to dotycząca nie tylko nastolatków jedna z najczęstszych chorób skóry, która spowodowana jest nadmierną produkcją sebum poprzez gruczoły łojowe, w czego wyniku pory skóry gromadzą masy rogowe, doprowadzając do powstania stanu zapalnego. Problem dotyczy zarówno płci damskiej, jak i męskiej, głównie w okresie dojrzewania, choć mężczyźni częściej narażeni są poważniejsze, cięższe postacie tej choroby. Jeśli trądzik nie jest zbyt duży, warto wypróbować różnego rodzaju środki zwalczające przed umawianiem się na wizytę u specjalisty, ponieważ w łagodnych przypadkach można uporać się z tym problemem bez jego pomocy. 

Maść na trądzik i codzienna pielęgnacja cery

W leczeniu trądziku bardzo ważnymi elementami jest odpowiednio zbilansowana dieta, oraz pielęgnacja.

Jeśli chodzi o dietę – przede wszystkim warto spożywać pokarmy bogate w witaminy z grupy B, takie jak:

  • drób,
  • jaja,
  • szpinak czy rośliny strączkowe,

oraz te, które zawierają dużo witamy E i A, czyli głównie owoce oraz warzywa, takie jak:

  • pomidory,
  • papryka,
  • rzodkiew,
  • szpinak.

Warto też wspomnieć o owocach morza, rybach, orzechach nerkowca, słoneczniku czy fasoli – te produkty zawierają bowiem duże ilości cynku, który korzystnie wpływa na gojenie się zmian trądzikowych. Oprócz tego ważne jest, aby pamiętać o czterech podstawowych zasadach:

1) Ogranicz ilość soli oraz ostrych przypraw
2)  Nie spożywaj produktów przetworzonych i postaw na naturalne zamienniki
3)  Ogranicz słodycze, słone przekąski,  oraz gazowane napoje
4)  Pij odpowiednią ilość wody

Maść na trądzik – co powinna mieć?

Trądzik pospolity to bez wątpienie choroba przewlekła, a jej leczenie bywa czasem naprawdę trudne, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry dotkniętej tym problemem. Najważniejsze, aby zadbać o odpowiednie nawilżenie, oraz oczyszczanie twarzy. Należy pamiętać o stosowaniu żelu antybakteryjnego i przemywaniu twarzy tonikiem. Dobrze jest zaopatrzyć się również w maseczki czy peelingi o działaniu oczyszczającym i ściągającym.

Czystą cerę uzyskasz dzięki delikatnym maściom na trądzik.

Niestety, toniki, tak jak inne wymienione produkty, nie docierają w głębsze warstwy skóry, czyszczą ją tylko powierzchniowo i nie dosięgają źródła problemu, dlatego aby starania przyniosły upragnione efekty, do codziennej pielęgnacji należy dodać jeszcze jeden element taki jak np. serum bądź np. maść. Obecnie na rynku produktów takich jest naprawdę wiele. Produkcja różnego rodzaju maści na trądzik stała się tak powszechna, że naprawdę ciężko jest zdecydować się na tę jedną, która spełni nasze oczekiwania i nie okaże się stratą pieniędzy. Najlepiej wybrać taki produkt, który nie ma chemicznych barwników, sylikonów i alkoholu. Naturalne ekstrakty z roślin, lekka formuła i działanie matujące skutkują oczyszczeniem cery z trądziku.

Jaką maść na trądzik wybrać?

Prawda jest taka, że każdy produkt działa inaczej na poszczególne osoby, co zależne jest od bardzo wielu czynników. Dla jednego skuteczna maść na trądzik okaże się maścią cynkową, dla drugiego ichtiolową, a dla trzeciego propolisową i choć produkty te są najczęściej używanymi środkami leczącymi trądzik, coraz bardziej popularne staje się innowacyjne, naturalne serum do twarzy-Sevolium, które wnika w głąb skóry i niweluje problem u samego źródła. Dzięki bogatym właściwością oczyszczającym i regenerującym, doskonale łagodzi zaczerwienienia, przeciwdziała nadmiernej produkcji łoju i zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych. Warto dodać, że idealna na trądzik maść powinna zawierać tylko naturalne substancje, dzięki czemu będzie całkowicie bezpieczna dla skóry, a możliwość wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych będzie naprawdę znikoma. PoznajSevolium i zyskaj czystą twarz bez trądziku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *